close
تبلیغات در اینترنت
از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

خبرهای داغ داغ روز

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی در این مقاله در سایت ابزار سایت اطلاعات کاملی درباره از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم قرار داده می شود و همچنین برای خواندن مطالب…

تبلیغ

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم

در این مقاله در سایت ابزار سایت اطلاعات کاملی درباره از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم قرار داده می شود و همچنین برای خواندن مطالب بیشتر در بخش دانستنی ها از ابزار سایت مقالات بیشتری را ملاحظه می کنید.

موارد استفاده از انرژی گرمایی

انرژی خورشید از انرژی های بسیار کاربردی و طبیعی است که بسیا ارزنتر است انرژی های فسیلی است و همچنین به محیط زیست اسیب نمی رساند

برای استقاده از انرژی خورشید فکرهای زیادی کرده‌اند که یکی از آنها ساختن دودکشهای خورشیدی است. این دودکشها در وسط یک سقف پلاستیکی بزرگ قرار می‌گیرند. نور خورشید از پلاستیک شفاف می‌گذرند و هوای زیر آن را گرم می‌کند. هوا وقتی گرم می‌شود، بالا می‌رود. به این ترتیب ، هوای گرم از راه دودکش بالا می‌رود و توربینی را بکار می‌اندازد و برق تولید می‌شود. 

زیر سقف پلاستیکی این دودکشها می‌توان گیاهان مختلف پرورش داد، چون شرایط آن کاملا ‌شبیه گلخانه است. وقتی نور خورشید از پنجره به درون اتاق می‌تابد، هوای آن را گرم می کند. بعضی از خانه‌های جدید دیواری شیشه‌ای دارند که پشت آن دیوار دیگری از یک ماده سیاه رنگ قرار گرفته است. رنگ سیاه بخش زیادی از گرمای خورشید را می‌گیرد و خانه را برای چند ساعت گرم نگه می‌دارد. 

در جاهایی که آب و هوای سرد دارند، خانه‌ها را رو به آفتاب می‌سازند تا نور خورشید به درون خانه بتابد و آن را گرم کند. با پوشاندن دیوارها و سقفها بوسیله ماده‌ای مخصوص که عایق نامیده می‌شود و همچنین با دو جداره یا دو لایه کردن پنجره‌ها می‌توان از خروج این گرما جلوگیری کرد. در کشورهای پر آفتاب ، مردم معمولا از نور خورشید برای گرم کردن آب خانه‌هایشان استفاده می‌کنند.

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی

آنها صفحه‌های خورشیدی را روی بام خانه‌هایشان می‌گذارند. این صفحه‌ها ، در طول روز ، انرژی خورشیدی را می‌گیرند. حرارت جذب شده ، آب مخزنها یا لوله‌هایی را که با صفحه‌های خورشیدی تماس دارند گرم می‌کند. مخزن آب گرم را با ماده عایق می‌پوشانند تا گرمایش هدر نرود و شب که خورشید غروب می‌کند و هوا سرد می‌شود، بتوان از آن استفاده کرد.

جمع آورهای گرما انواع دیگری نیز دارند. بعضی از آنها برق وگود یا بشقابی شکل هستند. انحنا یا گودی جمع آور باعث می‌شود که پرتوهای خورشید به شکل یک باریکه پر قدرت منعکس شوند و بر لوله‌های آب بتابند. به این ترتیب انرژی خورشید ، آب درون لوله‌ها را گرم می‌کند. گروهی از مردم در جاهای مختلف دنیا از منعکس کننده‌های بشقابی برای پختن و یا جوش آوردن آب استفاده می‌کنند. 

در نوع دیگری از جمع آورها از آینه‌های تخت استفاده می‌شود. گاهی اوقات صدها یا حتی هزارها آینه تخت را کنار هم می‌گذارند تا انرژی خورشید را از منطقه بزرگی جمع آوری کنند و بر سطحی کوچک بتابانند. در اینجا از گرما برای تبدیل آب به بخار و تولید برق استفاده می‌شود. 

موارد استفاده گرماه خورشید

آبگرمکن‌های خورشیدی و حمام خورشیدی

گرمایش و سرمایش ساختمان و تهویه مطبوع خورشیدی

آب شیرین کن خورشیدی

خشک کن خورشیدی

اجاق‌های خورشیدی

خانه‌های خورشیدی

کوره خورشیدی

 

از گرمای خورشید چه استفاده هایی می کنیم | موارد استفاده از انرژی گرمایی

منبع/ http://daneshnameh.roshd.ir

بازدید : 256 تاریخ : پنجشنبه 25 آبان 1396 زمان : 18:23 نویسنده : محسن نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

مطالب
بستن تبلیغ